19%

SB.1.10107-4

време, ден, дата

4.800 ден 5.890 ден

На залиха

Во желботека Додавање во желботека Додадено во желботека

време, ден, дата

Бренд

POLO SANTA BARBARA

Модел

SB.1.10107-4

Пол

машки

Материјал на часовник

медицински челик

Материјал на ремче

кожа

Тип на механизам

аналоген

Вид на механизам

кварцен

Големина на куќиште (mm)

44 mm

Функција на часовник

време, ден, дата

Водоотпорност

5 бари

Стакло на часовник

минерално

Боја на бројчаник

кафена

Боја на куќиште

бронзена

Боја на ремче

кафена

Форма на куќиште на часовник

округло