20%

SB.13.1006.3

време

4.960 ден 6.190 ден

На залиха

Во желботека Додавање во желботека Додадено во желботека

време

Бренд

POLO SANTA BARBARA

Модел

SB.13.1006.3

Пол

машки

Материјал на часовник

медицински челик

Материјал на ремче

кожа

Тип на механизам

аналоген

Вид на механизам

кварцен

Големина на куќиште (mm)

40 mm

Функција на часовник

време

Водоотпорност

3 бари

Стакло на часовник

минерално

Боја на бројчаник

црна

Боја на куќиште

сребрена

Боја на ремче

црна

Форма на куќиште на часовник

округло