20%

SB.8.1123.2

време, дата

4.720 ден 5.890 ден

Нема на залиха

Во желботека Додавање во желботека Додадено во желботека

време, дата

Бренд

POLO SANTA BARBARA

Модел

SB.8.1123.2

Пол

машки

Материјал на часовник

медицински челик

Материјал на ремче

кожа

Тип на механизам

аналоген

Вид на механизам

кварцен

Големина на куќиште (mm)

42 mm

Функција на часовник

Време, дата

Водоотпорност

5 бари

Стакло на часовник

минерално

Боја на бројчаник

црна

Боја на куќиште

сребрена

Боја на ремче

црна

Форма на куќиште на часовник

округло