20%

SB.8.1123.7

време, дата

5.120 ден 6.390 ден

Само 1 останати во залиха

Во желботека Додавање во желботека Додадено во желботека

Со смели и предизвикувачки дизајн, Polo Santa Barbara ни ги претставува своите колекции на часовници. Едноставните линии се надополнети со силен стилски израз кој изобилува со автентичност и предизвикува искушение на кое тешко може да се одолее. Брендот е синомим на еден од најстарите поло клубови Santa Barbara од Калифорнија основан во 1911 година и чие лого е изгравирано на секој од нивните безвременски модели.

Бренд

POLO SANTA BARBARA

Модел

SB.8.1123.7

Пол

машки

Материјал на часовник

медицински челик

Материјал на ремче

кожа

Тип на механизам

аналоген

Вид на механизам

кварцен

Големина на куќиште (mm)

42 mm

Функција на часовник

Време, дата

Водоотпорност

5 бари

Стакло на часовник

минерално

Боја на бројчаник

бела

Боја на куќиште

бронзена

Боја на ремче

кафена

Форма на куќиште на часовник

округло