AR11209

време, 12/24 часа, хронограф,дата

25.190 ден

На залиха

Во желботека Додавање во желботека Додадено во желботека
Категории,

Бренд

ARMANI

Модел

AR11209

Пол

машки

Материјал на часовник

медицински 316Л челик

Материјал на ремче

медицински 316Л челик

Тип на механизам

аналоген

Вид на механизам

кварцен

Големина на куќиште (mm)

44 mm

Функција на часовник

време, 12/24 часа, хронограф,дата

Водоотпорност

5 бари

Стакло на часовник

минерално

Боја на бројчаник

бела

Боја на куќиште

сребрена

Боја на ремче

сребрена/бакарна

Форма на куќиште на часовник

округло

Ширина на ремче

22 mm