AR1975

време, 12/24 часа, хронограф,дата

18.490 ден

Само 1 останати во залиха

Во желботека Додавање во желботека Додадено во желботека
Категории,

Бренд

ARMANI

Модел

AR1975

Пол

машки

Материјал на часовник

медицински 316Л челик

Материјал на ремче

кожа

Тип на механизам

аналоген

Вид на механизам

кварцен

Големина на куќиште (mm)

43 mm

Функција на часовник

време, 12/24 часа, хронограф,дата

Водоотпорност

5 бари

Стакло на часовник

минерално

Боја на бројчаник

црна

Боја на куќиште

сребрена

Боја на ремче

црна

Форма на куќиште на часовник

округло

Ширина на ремче

22 mm