30%

A159WGEA-5

12/24, ден, дата, илуминатор, аларм, стоперка

3.500 ден 4.990 ден

Нема на залиха

Во желботека Додавање во желботека Додадено во желботека

12/24, ден, дата, илуминатор, аларм, стоперка

Бренд

CASIO

Модел

A159WGEA-5

Пол

машки

Материјал на часовник

медицински челик

Материјал на ремче

медицински челик

Тип на механизам

дигитален

Вид на механизам

кварцен

Големина на куќиште (mm)

33,2 mm

Функција на часовник

12/24, ден, дата, илуминатор, аларм, стоперка

Водоотпорност

3 бари

Стакло на часовник

акрилно

Боја на бројчаник

кафена

Боја на куќиште

златна

Боја на ремче

златна

Форма на куќиште на часовник

правоаголно