A178WGA-1A

12/24, ден, дата, илуминатор, аларм, стоперка

4.990 ден

Нема на залиха

Во желботека Додавање во желботека Додадено во желботека
Категорија

Casio e јапонска компанија, основана во 1946 година со седиште во Токио. Со лансирање на првиот рачен часовник – Casitron во 1974 година, Casio започнува со производство на часовници, Casitron е првиот часовник во светот со дигитален календар кој не мора да се ресетира секој месец.

Бренд

CASIO

Модел

A178WGA-1A

Пол

машки

Материјал на часовник

медицински челик

Материјал на ремче

медицински челик

Тип на механизам

дигитален

Вид на механизам

кварцен

Големина на куќиште (mm)

34 mm

Функција на часовник

12/24, ден, дата, илуминатор, аларм, стоперка

Водоотпорност

3 бари

Стакло на часовник

акрилно

Боја на бројчаник

црна/сива

Боја на куќиште

златна

Боја на ремче

златна

Форма на куќиште на часовник

коцка

Ширина на ремче

17 mm