30%

LTP-2088D-1A2

12/24, ден, дата

4.200 ден 5.990 ден

Само 1 останати во залиха

Во желботека Додавање во желботека Додадено во желботека

12/24, ден, дата

Бренд

CASIO

Модел

LTP-2088D-1A2

Пол

женски

Материјал на часовник

медицински челик

Материјал на ремче

медицински челик

Тип на механизам

аналоген

Вид на механизам

кварцен

Големина на куќиште (mm)

33,4 mm

Функција на часовник

12/24, ден, дата

Водоотпорност

5 бари

Стакло на часовник

минерално

Боја на бројчаник

црна, бела

Боја на куќиште

сребрена

Боја на ремче

сребрена

Форма на куќиште на часовник

округло