MTP-1302D-1A1

3.790 ден

Нема на залиха

Во желботека Додавање во желботека Додадено во желботека
Категорија

дата

Бренд

CASIO

Модел

MTP-1302D-1A1

Пол

машки

Материјал на часовник

медицински челик

Материјал на ремче

медицински челик

Тип на механизам

аналоген

Вид на механизам

кварцен

Големина на куќиште (mm)

41 mm

Функција на часовник

дата

Водоотпорност

5 бари

Стакло на часовник

минерално

Боја на бројчаник

црна

Боја на куќиште

сребрена

Боја на ремче

сребрена

Форма на куќиште на часовник

округло

Ширина на ремче

19 mm