29%

MTP-1374D-1A

12/24, ден, дата

4.100 ден 5.790 ден

На залиха

Во желботека Додавање во желботека Додадено во желботека
Категории,

12/24, ден, дата

Бренд

CASIO

Модел

MTP-1374D-1A

Пол

машки

Материјал на часовник

медицински челик

Материјал на ремче

медицински челик

Тип на механизам

аналоген

Вид на механизам

кварцен

Големина на куќиште (mm)

43,5 mm

Функција на часовник

12/24, ден, дата

Водоотпорност

5 бари

Стакло на часовник

минерално

Боја на бројчаник

црна

Боја на куќиште

сребрена

Боја на ремче

сребрена

Форма на куќиште на часовник

округло

Ширина на ремче

22 mm