30%

MTP-E204-7A

12/24, ден, дата, илуминатор

5.600 ден 7.990 ден

Само 1 останати во залиха

Во желботека Додавање во желботека Додадено во желботека
Категории,

Casio e јапонска компанија, основана во 1946 година со седиште во Токио. Со лансирање на првиот рачен часовник – Casitron во 1974 година, Casio започнува со производство на часовници, Casitron е првиот часовник во светот со дигитален календар кој не мора да се ресетира секој месец.

Бренд

CASIO

Модел

MTP-E204-7A

Пол

машки

Материјал на часовник

медицински челик

Материјал на ремче

силикон

Тип на механизам

аналоген

Вид на механизам

кварцен

Големина на куќиште (mm)

46,8 mm

Функција на часовник

12/24, ден, дата, илуминатор

Водоотпорност

5 бари

Стакло на часовник

минерално

Боја на бројчаник

бела

Боја на куќиште

сребрена

Боја на ремче

црна

Форма на куќиште на часовник

округло