29%

MTP-E205D-1A

12/24, ден, дата, илуминатор

5.500 ден 7.790 ден

Нема на залиха

Во желботека Додавање во желботека Додадено во желботека
Категории,

12/24, ден, дата, илуминатор

Бренд

CASIO

Модел

MTP-E205D-1A

Пол

машки

Материјал на часовник

медицински челик

Материјал на ремче

медицински челик

Тип на механизам

аналоген

Вид на механизам

кварцен

Големина на куќиште (mm)

46,8 mm

Функција на часовник

12/24, ден, дата, илуминатор

Водоотпорност

5 бари

Стакло на часовник

минерално

Боја на бројчаник

црна

Боја на куќиште

сребрена

Боја на ремче

сребрена

Форма на куќиште на часовник

округло