40%

MTP-E313L-2B2

ден, дата

4.440 ден 7.389 ден

Нема на залиха

Во желботека Додавање во желботека Додадено во желботека
Категорија

Casio e јапонска компанија, основана во 1946 година со седиште во Токио. Со лансирање на првиот рачен часовник – Casitron во 1974 година, Casio започнува со производство на часовници, Casitron е првиот часовник во светот со дигитален календар кој не мора да се ресетира секој месец.

Бренд

CASIO

Модел

MTP-E313L-2B2

Пол

машки

Материјал на часовник

медицински челик

Материјал на ремче

кожа

Тип на механизам

аналоген

Вид на механизам

кварцен

Големина на куќиште (mm)

46,6 mm

Функција на часовник

ден, дата

Водоотпорност

5 бари

Стакло на часовник

минерално

Боја на бројчаник

сина

Боја на куќиште

сребрена

Боја на ремче

кафена

Форма на куќиште на часовник

округло