30%

MTP-V300D-7A

12/24, ден, дата

3.500 ден 4.990 ден

Нема на залиха

Во желботека Додавање во желботека Додадено во желботека
Категории,

12/24, ден, дата

Бренд

CASIO

Модел

MTP-V300D-7A

Пол

машки

Материјал на часовник

медицински челик

Материјал на ремче

медицински челик

Тип на механизам

аналоген

Вид на механизам

кварцен

Големина на куќиште (mm)

41 mm

Функција на часовник

12/24, ден, дата

Водоотпорност

3 бари

Стакло на часовник

минерално

Боја на бројчаник

бела

Боја на куќиште

сребрена

Боја на ремче

сребрена

Форма на куќиште на часовник

округло

Ширина на ремче

20 mm