AN3625-07X

дата, хронограф

12.590 ден

Нема на залиха

Во желботека Додавање во желботека Додадено во желботека

дата, хронограф

Бренд

CITIZEN

Модел

AN3625-07X

Пол

машки

Материјал на часовник

медицински 316Л челик

Материјал на ремче

кожа

Тип на механизам

аналоген

Вид на механизам

кварцен

Големина на куќиште (mm)

43 mm

Функција на часовник

дата, хронограф

Водоотпорност

10 бари

Стакло на часовник

минерално

Боја на бројчаник

песочна

Боја на куќиште

црна

Боја на ремче

песочна

Форма на куќиште на часовник

округло

Ширина на ремче

21 mm