20%

AT2390-82A

12/24 часа, дата, хронограф, соларна технологија, тахиметар,

14.400 ден 17.990 ден

Само 1 останати во залиха

Во желботека Додавање во желботека Додадено во желботека

12/24 часа, дата, хронограф, соларна технологија, тахиметар,

Бренд

CITIZEN

Модел

AT2390-82A

Пол

машки

Материјал на часовник

медицински 316Л челик

Материјал на ремче

медицински 316Л челик

Тип на механизам

аналоген

Вид на механизам

еко драјв

Големина на куќиште (mm)

40 mm

Функција на часовник

12/24 часа, дата, хронограф, соларна технологија, тахиметар,

Водоотпорност

10 бари

Стакло на часовник

минерално

Боја на бројчаник

бела

Боја на куќиште

сребрена

Боја на ремче

сребрена

Форма на куќиште на часовник

округло

Ширина на ремче

20 mm