20%

AT2390-82L

12/24 часа, дата, хрохограф, соларна технологија, тахиметар

14.700 ден 18.290 ден

Само 1 останати во залиха

Во желботека Додавање во желботека Додадено во желботека

12/24 часа, дата, хрохограф, соларна технологија, тахиметар

Бренд

CITIZEN

Модел

AT2390-82L

Пол

машки

Материјал на часовник

медицински 316Л челик

Материјал на ремче

медицински 316Л челик

Тип на механизам

аналоген

Вид на механизам

еко драјв

Големина на куќиште (mm)

40 mm

Функција на часовник

12/24 часа, дата, хрохограф, соларна технологија, тахиметар

Водоотпорност

10 бари

Стакло на часовник

минерално

Боја на бројчаник

црна

Боја на куќиште

сребрена

Боја на ремче

сребрена

Форма на куќиште на часовник

округло

Ширина на ремче

20 mm