20%

AT2390-82L

12/24 часа, дата, хрохограф, соларна технологија, тахиметар

14.700 ден 18.290 ден

На залиха

Во желботека Додавање во желботека Додадено во желботека

Citizen секогаш се стреми кон иновации, кога во 1970 година го лансира првиот рачен часовник од чист титаниум X-8 Chronometer го претстави часовникот кој е лесен, хипо-алергентен и отпорен на корозија. Но Citizen, не застана тука, во 1976 година Citizen го претстави првиот аналоген кварцен часовник кој работи на сончева светлина. Потоа е лансиран првиот часовник со radio controlled technology во 1993 година и во 2011 година Citizen за прв пат претстави уникатна сателитска технологија на сметање на времето Satellite Wave GPS.
Овие часовници се совршени за сите кои се стремат кон совршенство, висок квалитет и максимална ефективност во секое поле од животот.

Бренд

CITIZEN

Модел

AT2390-82L

Пол

машки

Материјал на часовник

медицински 316Л челик

Материјал на ремче

медицински 316Л челик

Тип на механизам

аналоген

Вид на механизам

еко драјв

Големина на куќиште (mm)

40 mm

Функција на часовник

12/24 часа, дата, хрохограф, соларна технологија, тахиметар

Водоотпорност

10 бари

Стакло на часовник

минерално

Боја на бројчаник

црна

Боја на куќиште

сребрена

Боја на ремче

сребрена

Форма на куќиште на часовник

округло

Ширина на ремче

20 mm