20%

AT2460-89X

12/24часа,аларм,хронограф

12.400 ден 15.490 ден

На залиха

Во желботека Додавање во желботека Додадено во желботека

Бренд

CITIZEN

Модел

AT2460-89X

Пол

машки

Материјал на часовник

медицински 316Л челик

Материјал на ремче

медицински 316Л челик

Тип на механизам

аналоген

Вид на механизам

еко драјв

Големина на куќиште (mm)

42 mm

Функција на часовник

12/24часа,аларм,хронограф

Водоотпорност

10 бари

Стакло на часовник

минерално

Боја на бројчаник

зелена

Боја на куќиште

сребрена

Боја на ремче

сребрена

Форма на куќиште на часовник

округло

Ширина на ремче

12 mm