AT8011-55E

12/24 часа, перпетуален календар, хронограф, ден, дата, радио-контролиран, соларна технологија

32.190 ден

Нема на залиха

Во желботека Додавање во желботека Додадено во желботека

12/24 часа, перпетуален календар, хронограф, ден, дата, радио-контролиран, соларна технологија

Бренд

CITIZEN

Модел

AT8011-55E

Пол

машки

Материјал на часовник

медицински 316Л челик

Материјал на ремче

медицински 316Л челик

Тип на механизам

аналоген

Вид на механизам

еко драјв

Големина на куќиште (mm)

43 mm

Функција на часовник

12/24 часа, перпетуален календар, хронограф, ден, дата, радио-контролиран, соларна технологија

Водоотпорност

20 бари

Стакло на часовник

сафирно

Боја на бројчаник

црна

Боја на куќиште

сребрена

Боја на ремче

сребрена

Форма на куќиште на часовник

округло

Ширина на ремче

20 mm