AW1670-82A

12/24 часа, дата, соларна технологија

11.590 ден

На залиха

Во желботека Додавање во желботека Додадено во желботека

Бренд

CITIZEN

Модел

AW1670-82A

Пол

машки

Материјал на часовник

медицински 316Л челик

Материјал на ремче

медицински 316Л челик

Тип на механизам

аналоген

Вид на механизам

еко драјв

Големина на куќиште (mm)

41,5 mm

Функција на часовник

12/24 часа, дата, соларна технологија

Водоотпорност

10 бари

Стакло на часовник

минерално

Боја на бројчаник

бела

Боја на куќиште

сребрена

Боја на ремче

сребрена

Форма на куќиште на часовник

округло

Ширина на ремче

22 mm

Упатство за употреба