20%

AW7057-18H

12/24 часа, ден, дата, соларна технологија,индикатор за резервна енергија

10.400 ден 12.990 ден

Само 1 останати во залиха

Во желботека Додавање во желботека Додадено во желботека

Citizen секогаш се стреми кон иновации, кога во 1970 година го лансира првиот рачен часовник од чист титаниум X-8 Chronometer го претстави часовникот кој е лесен, хипо-алергентен и отпорен на корозија. Но Citizen, не застана тука, во 1976 година Citizen го претстави првиот аналоген кварцен часовник кој работи на сончева светлина. Потоа е лансиран првиот часовник со radio controlled technology во 1993 година и во 2011 година Citizen за прв пат претстави уникатна сателитска технологија на сметање на времето Satellite Wave GPS.
Овие часовници се совршени за сите кои се стремат кон совршенство, висок квалитет и максимална ефективност во секое поле од животот.

Бренд

CITIZEN

Модел

AW7057-18H

Пол

машки

Материјал на часовник

медицински 316Л челик

Материјал на ремче

медицински 316Л челик

Тип на механизам

аналоген

Вид на механизам

еко драјв

Големина на куќиште (mm)

43 mm

Функција на часовник

12/24 часа, ден, дата, соларна технологија,индикатор за резервна енергија

Водоотпорност

10 бари

Стакло на часовник

кристално

Боја на бројчаник

сива

Боја на куќиште

сребрена

Боја на ремче

темно кафена

Форма на куќиште на часовник

округло

Ширина на ремче

22 mm