AW7057-18H

12/24 часа, ден, дата, соларна технологија,индикатор за резервна енергија

12.990 ден

Само 1 останати во залиха

Во желботека Додавање во желботека Додадено во желботека

Бренд

CITIZEN

Модел

AW7057-18H

Пол

машки

Материјал на часовник

медицински 316Л челик

Материјал на ремче

медицински 316Л челик

Тип на механизам

аналоген

Вид на механизам

еко драјв

Големина на куќиште (mm)

43 mm

Функција на часовник

12/24 часа, ден, дата, соларна технологија,индикатор за резервна енергија

Водоотпорност

10 бари

Стакло на часовник

кристално

Боја на бројчаник

сива

Боја на куќиште

сребрена

Боја на ремче

темно кафена

Форма на куќиште на часовник

округло

Ширина на ремче

22 mm