20%

BI0740-02A

дата

5.600 ден 6.990 ден

Само 1 останати во залиха

Во желботека Додавање во желботека Додадено во желботека

дата

Бренд

CITIZEN

Модел

BI0740-02A

Пол

машки

Материјал на часовник

медицински 316Л челик

Материјал на ремче

кожа

Тип на механизам

аналоген

Вид на механизам

кварцен

Големина на куќиште (mm)

37 mm

Функција на часовник

дата

Водоотпорност

5 бари

Стакло на часовник

минерално

Боја на бројчаник

бела

Боја на куќиште

сребрена

Боја на ремче

црна

Форма на куќиште на часовник

округло

Ширина на ремче

20 mm