20%

BI5070-57H

12/24 часа, дата, хрохограф

5.700 ден 7.090 ден

Нема на залиха

Во желботека Додавање во желботека Додадено во желботека

Бренд

CITIZEN

Модел

BI5070-57H

Пол

машки

Материјал на часовник

медицински 316Л челик

Материјал на ремче

медицински 316Л челик

Тип на механизам

аналоген

Вид на механизам

еко драјв

Големина на куќиште (mm)

40 mm

Функција на часовник

12/24 часа, дата, хрохограф

Водоотпорност

5 бари

Стакло на часовник

минерално

Боја на бројчаник

црна

Боја на куќиште

сребрена

Боја на ремче

сребрена

Форма на куќиште на часовник

округло

Ширина на ремче

20 mm