20%

BJ2111-08E

12/24 часа, дата, хрохограф, сензор за длабочина, 60 дена резервна енергија, меморија на максимална длабочина

28.700 ден 35.789 ден

Само 1 останати во залиха

Во желботека Додавање во желботека Додадено во желботека

12/24 часа, дата, хрохограф, сензор за длабочина, 60 дена резервна енергија, меморија на максимална длабочина

Бренд

CITIZEN

Модел

BJ2111-08E

Пол

машки

Материјал на часовник

медицински 316Л челик

Материјал на ремче

гума

Тип на механизам

аналоген

Вид на механизам

еко драјв

Големина на куќиште (mm)

46 mm

Функција на часовник

12/24 часа, дата, хрохограф, сензор за длабочина, 60 дена резервна енергија, меморија на максимална длабочина

Водоотпорност

20 бари

Стакло на часовник

минерално

Боја на бројчаник

црна

Боја на куќиште

сребрена

Боја на ремче

црна

Форма на куќиште на часовник

округло

Ширина на ремче

23 мм