20%

BM8241-01BE

ден, дата, соларна технологија

8.000 ден 9.990 ден

Само 1 останати во залиха

Во желботека Додавање во желботека Додадено во желботека

ден, дата, соларна технологија

Бренд

CITIZEN

Модел

BM8241-01BE

Пол

машки

Материјал на часовник

медицински 316Л челик

Материјал на ремче

кожа

Тип на механизам

аналоген

Вид на механизам

еко драјв

Големина на куќиште (mm)

36 mm

Функција на часовник

ден, дата, соларна технологија

Водоотпорност

3 бари

Стакло на часовник

минерално

Боја на бројчаник

бела

Боја на куќиште

сребрена

Боја на ремче

црна

Форма на куќиште на часовник

округло

Ширина на ремче

20 mm