19%

BN0201-88L

дата, 180 дена резервна енергија,

22.200 ден 27.390 ден

На залиха

Во желботека Додавање во желботека Додадено во желботека

дата, 180 дена резервна енергија,

Бренд

CITIZEN

Модел

BN0201-88L

Пол

машки

Материјал на часовник

супер титаниум

Материјал на ремче

супер титаниум

Тип на механизам

аналоген

Вид на механизам

еко драјв

Големина на куќиште (mm)

44 mm

Функција на часовник

дата, 180 дена резервна енергија,

Водоотпорност

20 бари

Стакло на часовник

минерално

Боја на бројчаник

сина

Боја на куќиште

сребрена

Боја на ремче

сребрена

Форма на куќиште на часовник

округло

Ширина на ремче

22 mm