20%

BN4044-15E

дата, хронограф, аналоген алтиметар, електронски компас, индикатор за резервна енергија, детектор на вибрации

31.500 ден 39.290 ден

На залиха

Во желботека Додавање во желботека Додадено во желботека

дата, хронограф, аналоген алтиметар, електронски компас, индикатор за резервна енергија, детектор на вибрации

Бренд

CITIZEN

Модел

BN4044-15E

Пол

машки

Материјал на часовник

медицински 316Л челик

Материјал на ремче

гума

Тип на механизам

аналоген

Вид на механизам

еко драјв

Големина на куќиште (mm)

47 mm

Функција на часовник

дата, хронограф, аналоген алтиметар, електронски компас, индикатор за резервна енергија, детектор на вибраци

Водоотпорност

20 бари

Стакло на часовник

минерално

Боја на бројчаник

црна

Боја на куќиште

сребрена

Боја на ремче

црна

Форма на куќиште на часовник

округло

Ширина на ремче

22 mm