BZ1001-86E

12/24 часа, Bluethooth 4.0, ден, дата, перпетуален календар, хронограф, локално време, конекција со паметен телефон, аларм

32.190 ден

На залиха

Во желботека Додавање во желботека Додадено во желботека

12/24 часа, Bluethooth 4.0, ден, дата, перпетуален календар, хронограф, локално време, конекција со паметен телефон, аларм

Бренд

CITIZEN

Модел

BZ1001-86E

Пол

машки

Материјал на часовник

медицински 316Л челик

Материјал на ремче

медицински 316Л челик

Тип на механизам

аналоген

Вид на механизам

еко драјв

Големина на куќиште (mm)

45,5 mm

Функција на часовник

12/24 часа, Bluethooth 4.0, ден, дата, перпетуален календар, хронограф, локално време, конекција со паметен телефон, ала

Водоотпорност

10 бари

Стакло на часовник

минерално

Боја на бројчаник

црна

Боја на куќиште

сребрена

Боја на ремче

сребрена

Форма на куќиште на часовник

округло

Ширина на ремче

22 mm