CA0650-82B

12/24 часа, ден, дата, хронограф, соларна технологија

23.590 ден

Нема на залиха

Во желботека Додавање во желботека Додадено во желботека
Категорија

Citizen секогаш се стреми кон иновации, кога во 1970 година го лансира првиот рачен часовник од чист титаниум X-8 Chronometer го претстави часовникот кој е лесен, хипо-алергентен и отпорен на корозија. Но Citizen, не застана тука, во 1976 година Citizen го претстави првиот аналоген кварцен часовник кој работи на сончева светлина. Потоа е лансиран првиот часовник со radio controlled technology во 1993 година и во 2011 година Citizen за прв пат претстави уникатна сателитска технологија на сметање на времето Satellite Wave GPS.
Овие часовници се совршени за сите кои се стремат кон совршенство, висок квалитет и максимална ефективност во секое поле од животот.

Бренд

CITIZEN

Модел

CA0650-82B

Пол

машки

Материјал на часовник

супер титаниум

Материјал на ремче

супер титаниум

Тип на механизам

аналоген

Вид на механизам

еко драјв

Големина на куќиште (mm)

42,5 mm

Функција на часовник

12/24 часа, ден, дата, хронограф, соларна технологија

Водоотпорност

10 бари

Стакло на часовник

минерално

Боја на бројчаник

бела

Боја на куќиште

сребрена

Боја на ремче

сребрена

Форма на куќиште на часовник

округло

Ширина на ремче

22 mm