CA0690-88L

12/24 часа, дата, хронограф, соларна технологија, 210 дена резервна енергија

17.990 ден

Нема на залиха

Во желботека Додавање во желботека Додадено во желботека

12/24 часа, дата, хронограф, соларна технологија, 210 дена резервна енергија

Бренд

CITIZEN

Модел

CA0690-88L

Пол

машки

Материјал на часовник

медицински 316Л челик

Материјал на ремче

медицински 316Л челик

Тип на механизам

аналоген

Вид на механизам

еко драјв

Големина на куќиште (mm)

44 mm

Функција на часовник

12/24 часа, дата, хронограф, соларна технологија, 210 дена резервна енергија

Водоотпорност

10 бари

Стакло на часовник

минерално

Боја на бројчаник

сина

Боја на куќиште

сребрена

Боја на ремче

сребрена

Форма на куќиште на часовник

округло

Ширина на ремче

22 mm