20%

CA0693-12A

12/24 часа, дата, хронограф, 210 дена резервна енергија

14.400 ден 17.990 ден

Само 1 останати во залиха

Во желботека Додавање во желботека Додадено во желботека

12/24 часа, дата, хронограф, 210 дена резервна енергија

Бренд

CITIZEN

Модел

CA0693-12A

Пол

машки

Материјал на часовник

медицински 316Л челик

Материјал на ремче

кожа

Тип на механизам

аналоген

Вид на механизам

еко драјв

Големина на куќиште (mm)

44 mm

Функција на часовник

12/24 часа, дата, хронограф, 210 дена резервна енергија

Водоотпорност

10 бари

Стакло на часовник

минерално

Боја на бројчаник

бела

Боја на куќиште

бронзена

Боја на ремче

кафена

Форма на куќиште на часовник

округло

Ширина на ремче

22 mm