CA0695-17E

дата, хронограф

19.290 ден

Нема на залиха

Во желботека Додавање во желботека Додадено во желботека

дата, хронограф

Бренд

CITIZEN

Модел

CA0695-17E

Пол

машки

Материјал на часовник

медицински 316Л челик

Материјал на ремче

кожа

Тип на механизам

аналоген

Вид на механизам

еко драјв

Големина на куќиште (mm)

44 mm

Функција на часовник

дата, хронограф

Водоотпорност

10 бари

Стакло на часовник

минерално

Боја на бројчаник

црна

Боја на куќиште

црна

Боја на ремче

кафена

Форма на куќиште на часовник

округло

Ширина на ремче

22 mm