CA4425-28E

12/24 часа, дата, хронограф, соларна технологија

18.490 ден

На залиха

Во желботека Додавање во желботека Додадено во желботека

12/24 часа, дата, хронограф, соларна технологија

Бренд

CITIZEN

Модел

CA4425-28E

Пол

машки

Материјал на часовник

медицински 316Л челик

Материјал на ремче

кожа

Тип на механизам

аналоген

Вид на механизам

еко драјв

Големина на куќиште (mm)

43 mm

Функција на часовник

12/24 часа, дата, хронограф, соларна технологија

Водоотпорност

10 бари

Стакло на часовник

минерално

Боја на бројчаник

црна

Боја на куќиште

црна

Боја на ремче

црна

Форма на куќиште на часовник

округло

Ширина на ремче

20 mm