20%

CA4444-82L

12/24 часа, дата, хронограф, соларна технологија

24.200 ден 30.190 ден

Само 1 останати во залиха

Во желботека Додавање во желботека Додадено во желботека

12/24 часа, дата, хронограф, соларна технологија

Бренд

CITIZEN

Модел

CA4444-82L

Пол

машки

Материјал на часовник

супер титаниум

Материјал на ремче

супер титаниум

Тип на механизам

аналоген

Вид на механизам

еко драјв

Големина на куќиште (mm)

43 mm

Функција на часовник

12/24 часа, дата, хронограф, соларна технологија

Водоотпорност

10 бари

Стакло на часовник

сафирно

Боја на бројчаник

сина

Боја на куќиште

сребрена

Боја на ремче

сребрена

Форма на куќиште на часовник

округло

Ширина на ремче

22 mm