CA7045-14E

12/24 часа,аларм,автоматски календар,хронограф

17.790 ден

На залиха

Во желботека Додавање во желботека Додадено во желботека

Бренд

CITIZEN

Модел

CA7045-14E

Пол

машки

Материјал на часовник

медицински 316Л челик

Материјал на ремче

медицински 316Л челик

Тип на механизам

аналоген

Вид на механизам

еко драјв

Големина на куќиште (mm)

41 mm

Функција на часовник

12/24 часа,аларм,автоматски календар,хронограф

Водоотпорност

10 бари

Стакло на часовник

минерално

Боја на бројчаник

црна

Боја на куќиште

сребрена

Боја на ремче

кафена

Форма на куќиште на часовник

округло

Ширина на ремче

20 mm