CB5001-57E

12/24 часа, дата, хронограф, соларна технологија, радио-контролиран, перпетуален календар, аларм, индикатор за резервна енергија, локално време, 300 дена резервна енергија

41.190 ден

Нема на залиха

Во желботека Додавање во желботека Додадено во желботека

12/24 часа, дата, хронограф, соларна технологија, радио-контролиран, перпетуален календар, аларм, индикатор за резервна енергија, локално време, 300 дена резервна енергија

Бренд

CITIZEN

Модел

CB5001-57E

Пол

машки

Материјал на часовник

медицински 316Л челик

Материјал на ремче

медицински 316Л челик

Тип на механизам

аналоген

Вид на механизам

еко драјв

Големина на куќиште (mm)

47 mm

Функција на часовник

12/24 часа, дата, хронограф, соларна технологија, радио-контролиран, перпетуален календар, аларм, индикатор за р

Водоотпорност

20 бари

Стакло на часовник

анти-рефлектно сафирно

Боја на бројчаник

црна

Боја на куќиште

сребрена

Боја на ремче

сребрена

Форма на куќиште на часовник

округло

Ширина на ремче

22 mm