CB5886-58H

12/24 часа, ден, дата, хронограф, соларна технологија, радио-контролиран,индикатор за резервна енергија

42.990 ден

На залиха

Во желботека Додавање во желботека Додадено во желботека

Бренд

CITIZEN

Модел

CB5886-58H

Пол

машки

Материјал на часовник

медицински 316Л челик

Материјал на ремче

медицински 316Л челик

Тип на механизам

аналоген

Вид на механизам

еко драјв

Големина на куќиште (mm)

44 mm

Функција на часовник

12/24 часа, ден, дата, хронограф, соларна технологија, радио-контролиран,индикатор за резервна енергија

Водоотпорност

20 бари

Стакло на часовник

сафирно

Боја на бројчаник

црна

Боја на куќиште

сребрена

Боја на ремче

сребрена

Форма на куќиште на часовник

округло

Ширина на ремче

23 мм