EL3040-80A

време, 44 Swarovski Crystals

7.890 ден

Нема на залиха

Во желботека Додавање во желботека Додадено во желботека

време, 44 Swarovski Crystals

Бренд

CITIZEN

Модел

EL3040-80A

Пол

женски

Материјал на часовник

медицински 316Л челик

Материјал на ремче

медицински 316Л челик

Тип на механизам

аналоген

Вид на механизам

кварцен

Големина на куќиште (mm)

31 mm

Функција на часовник

време, 44 Swarovski Crystals

Водоотпорност

3 бари

Стакло на часовник

минерално

Боја на бројчаник

бела

Боја на куќиште

сребрена

Боја на ремче

сребрена

Форма на куќиште на часовник

округло

Ширина на ремче

14 mm