EL3041-87X

време, 44 Swarovski Crystals

7.890 ден

Нема на залиха

Во желботека Додавање во желботека Додадено во желботека
Категорија

Citizen секогаш се стреми кон иновации, кога во 1970 година го лансира првиот рачен часовник од чист титаниум X-8 Chronometer го претстави часовникот кој е лесен, хипо-алергентен и отпорен на корозија. Но Citizen, не застана тука, во 1976 година Citizen го претстави првиот аналоген кварцен часовник кој работи на сончева светлина. Потоа е лансиран првиот часовник со radio controlled technology во 1993 година и во 2011 година Citizen за прв пат претстави уникатна сателитска технологија на сметање на времето Satellite Wave GPS.
Овие часовници се совршени за сите кои се стремат кон совршенство, висок квалитет и максимална ефективност во секое поле од животот.

Бренд

CITIZEN

Модел

EL3041-87X

Пол

женски

Материјал на часовник

медицински 316Л челик

Материјал на ремче

медицински 316Л челик

Тип на механизам

аналоген

Вид на механизам

кварцен

Големина на куќиште (mm)

31 mm

Функција на часовник

време, 44 Swarovski Crystals

Водоотпорност

3 бари

Стакло на часовник

минерално

Боја на бројчаник

розева

Боја на куќиште

сребрена

Боја на ремче

сребрена

Форма на куќиште на часовник

округло

Ширина на ремче

14 mm