EM0506-77A

12/24 часа, дата, хрохограф, соларна технологија

12.390 ден

Само 1 останати во залиха

Во желботека Додавање во желботека Додадено во желботека

Бренд

CITIZEN

Модел

EM0506-77A

Пол

женски

Материјал на часовник

медицински 316Л челик

Материјал на ремче

медицински 316Л челик

Тип на механизам

аналоген

Вид на механизам

еко драјв

Големина на куќиште (mm)

32 mm

Функција на часовник

12/24 часа, дата, хрохограф, соларна технологија

Водоотпорност

5 бари

Стакло на часовник

минерално

Боја на бројчаник

бела

Боја на куќиште

сребрена

Боја на ремче

сребрена

Форма на куќиште на часовник

округло

Ширина на ремче

14 mm