EM0571-83L

време, соларна технологија

11.690 ден

Само 1 останати во залиха

Во желботека Додавање во желботека Додадено во желботека

време, соларна технологија

Бренд

CITIZEN

Модел

EM0571-83L

Пол

женски

Материјал на часовник

медицински 316Л челик

Материјал на ремче

медицински 316Л челик

Тип на механизам

аналоген

Вид на механизам

еко драјв

Големина на куќиште (mm)

30 mm

Функција на часовник

време, соларна технологија

Водоотпорност

5 бари

Стакло на часовник

минерално

Боја на бројчаник

сина

Боја на куќиште

сребрена

Боја на ремче

сребрена

Форма на куќиште на часовник

округло

Ширина на ремче

14 mm