20%

EM0813-86Y

време,соларна технологија

14.300 ден 17.790 ден

Нема на залиха

Во желботека Додавање во желботека Додадено во желботека

Бренд

CITIZEN

Модел

EM0813-86Y

Пол

женски

Материјал на часовник

медицински 316Л челик

Материјал на ремче

медицински 316Л челик

Тип на механизам

аналоген

Вид на механизам

еко драјв

Големина на куќиште (mm)

32,5 mm

Функција на часовник

време,соларна технологија

Водоотпорност

5 бари

Стакло на часовник

сафирно

Боја на бројчаник

бела

Боја на куќиште

сребрена

Боја на ремче

бакарно

Форма на куќиште на часовник

округло

Ширина на ремче

14 mm