20%

EM0850-80D

време,соларна технологија

15.500 ден 19.290 ден

На залиха

Во желботека Додавање во желботека Додадено во желботека

Бренд

CITIZEN

Модел

EM0850-80D

Пол

женски

Материјал на часовник

медицински 316Л челик

Материјал на ремче

медицински 316Л челик

Тип на механизам

аналоген

Вид на механизам

еко драјв

Големина на куќиште (mm)

31 mm

Функција на часовник

време,соларна технологија

Водоотпорност

5 бари

Стакло на часовник

сафирно

Боја на бројчаник

сребрена

Боја на куќиште

сребрена

Боја на ремче

сребрена

Форма на куќиште на часовник

округло

Ширина на ремче

15 mm