19%

EU6073-53A

време, дата

6.400 ден 7.890 ден

Само 1 останати во залиха

Во желботека Додавање во желботека Додадено во желботека

време, дата

Бренд

CITIZEN

Модел

EU6073-53A

Пол

женски

Материјал на часовник

медицински 316Л челик

Материјал на ремче

медицински 316Л челик

Тип на механизам

аналоген

Вид на механизам

кварцен

Големина на куќиште (mm)

28 mm

Функција на часовник

Време, дата

Водоотпорност

5 бари

Стакло на часовник

минерално

Боја на бројчаник

бела

Боја на куќиште

бронзена

Боја на ремче

бронзена

Форма на куќиште на часовник

округло

Ширина на ремче

14 mm