20%

EU6090-54H

дата,време

5.700 ден 7.090 ден

На залиха

Во желботека Додавање во желботека Додадено во желботека

Бренд

CITIZEN

Модел

EU6090-54H

Пол

женски

Материјал на часовник

медицински 316Л челик

Материјал на ремче

медицински 316Л челик

Тип на механизам

аналоген

Вид на механизам

еко драјв

Големина на куќиште (mm)

26 mm

Функција на часовник

дата,време

Водоотпорност

5 бари

Стакло на часовник

сафирно

Боја на бројчаник

црна

Боја на куќиште

сребрена

Боја на ремче

сребрена

Форма на куќиште на часовник

округло

Ширина на ремче

14 mm