20%

JY8069-88E

12/24 часа, ден, дата, хронограф, соларна технологија, перпетуален календар, 2 аларма, радио-контролиран, детектор на вибрации, светско време, илуминација

50.100 ден 62.590 ден

На залиха

Во желботека Додавање во желботека Додадено во желботека

12/24 часа, ден, дата, хронограф, соларна технологија, перпетуален календар, 2 аларма, радио-контролиран, детектор на вибрации, светско време, илуминација

Бренд

CITIZEN

Модел

JY8069-88E

Пол

машки

Материјал на часовник

супер титаниум

Материјал на ремче

супер титаниум

Тип на механизам

аналогно-дигитален

Вид на механизам

еко драјв

Големина на куќиште (mm)

49 mm

Функција на часовник

12/24 часа, ден, дата, хронограф, соларна технологија, перпетуален календар, 2 аларма, радио-контролиран, детекто

Водоотпорност

20 бари

Стакло на часовник

анти-рефлектно сафирно

Боја на бројчаник

црна

Боја на куќиште

сребрена

Боја на ремче

сребрена

Форма на куќиште на часовник

округло

Ширина на ремче

24 мм