20%

JZ1060-50E

12/24 часа, ден, дата, хрохограф, соларна технологија, перпетуален календар, аларм,

17.200 ден 21.490 ден

Само 1 останати во залиха

Во желботека Додавање во желботека Додадено во желботека

12/24 часа, ден, дата, хрохограф, соларна технологија, перпетуален календар, аларм,

Бренд

CITIZEN

Модел

JZ1060-50E

Пол

машки

Материјал на часовник

медицински 316Л челик

Материјал на ремче

медицински 316Л челик

Тип на механизам

аналогно-дигитален

Вид на механизам

еко драјв

Големина на куќиште (mm)

45,5 mm

Функција на часовник

12/24 часа, ден, дата, хрохограф, соларна технологија, перпетуален календар, аларм,

Водоотпорност

20 бари

Стакло на часовник

минерално

Боја на бројчаник

црна

Боја на куќиште

сребрена

Боја на ремче

сребрена

Форма на куќиште на часовник

округло

Ширина на ремче

22 mm