NJ0090-81E

дата, 36 часа резервна енергија

25.890 ден

Нема на залиха

Во желботека Додавање во желботека Додадено во желботека

дата, 36 часа резервна енергија

Бренд

CITIZEN

Модел

NJ0090-81E

Пол

машки

Материјал на часовник

супер титаниум

Материјал на ремче

супер титаниум

Тип на механизам

аналоген

Вид на механизам

автоматик

Големина на куќиште (mm)

42 mm

Функција на часовник

дата, 36 часа резервна енергија

Водоотпорност

3 бари

Стакло на часовник

сафирно

Боја на бројчаник

црна

Боја на куќиште

сребрена

Боја на ремче

сребрена

Форма на куќиште на часовник

округло

Ширина на ремче

21 mm