CO124.19

време, дата, дијаманти

20.489 ден

Нема на залиха

Во желботека Додавање во желботека Додадено во желботека

Брендот Cover е застапен во повеќе од 50 земји, и е препознатлив по неговиот дизајн и квалитет достоен за swiss made часовник, како и рачната изработка и проверка на секој поединечен часовник.
Covеr часовниците се симбол на иновативниот часовничарски дизајн кој го следи пулсот на времето, како компанија чија цел е да понуди софистицирани, часовници со швајцарски квалитет по најпристапни цени.
Под swiss made се подразбира дека изработката на часовникот неговиот механизам и финалната проверка на квалитетот се направени во Швајцарија.

Бренд

COVER

Модел

CO124.19

Пол

женски

Материјал на часовник

медицински 316Л челик

Материјал на ремче

медицински 316Л челик

Тип на механизам

аналоген

Вид на механизам

кварцен

Големина на куќиште (mm)

35 mm

Функција на часовник

време, дата, дијаманти

Водоотпорност

3 бари

Стакло на часовник

Сафирно стакло

Боја на бројчаник

црна

Боја на куќиште

сребрена

Боја на ремче

сребрена

Форма на куќиште на часовник

округло